TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

AB Bakanlığı'ndan Proje Hazırlama Eğitimleri

Güncelleme Tarihi 26.04.2016

Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul, İzmir ve Antalya il temsilcilikleri tarafından söz konusu il valilikleri ile işbirliği içinde sivil toplum kuruluşlarına yönelik dört günlük “Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimleri” düzenliyor.

Eğitimlerin amacı, sivil toplum kuruluşlarının (STK) AB Katılım Öncesi Yardım Aracından (IPA) daha etkin ve verimli şekilde yararlanabilmelerine yardımcı olmak üzere AB projesi hazırlama konusunda bilgi ve deneyimlerini artırmak ve IPA kapsamında STK’lara verilen destekler hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktır.

Proje hazırlama eğitimlerinin hedef grubu STKlardır. Katılımcıların belirlenmesinde aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulacaktır:

- Kanunen zorunlu organlarını oluşturmuş, ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirmiş ve en az bir yıldır faal bir STK’da 6 aydan az olmayan süreyle üye, çalışan veya gönüllü olmak

- AB Katılım Öncesi Yardım Aracı kapsamında hibe duyurusu yapılabilecek temel haklar ve/veya müzakere başlıklarıyla ilişkilendirilebilecek diğer alanlar ile çevre, eğitim, kadın, engelli, genç, kültürel miras ve azınlık haklarıgibi konularda faaliyet gösteren İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde yerleşik STK’yı temsil ediyor olmak

Eğitim Tarihi ve Yeri

- Eğitim faaliyetleri, aşağıda belirtilen tarih ve yerlerde gerçekleştirilecektir:

 

İSTANBUL:

 24-27 Mayıs 2016

31 Mayıs-3 Haziran 2016

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Kadir Has Cad. Cibali/İSTANBUL

 

İZMİR:

24-27 Mayıs 2016

31 Mayıs-3 Haziran 2016

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ Üniversite Cad. No: 35-37 Bornova/İZMİR

 

ANTALYA:

24-27 Mayıs 2016

31 Mayıs-3 Haziran 2016

RAMADA PLAZA OTEL Fevzi Çakmak Cad. No: 22/ANTALYA

 

Başvuru

Başvurular, her il için aşağıda verilen linkler vasıtasıyla ve en geç 10 Mayıs 2016 saat 17:00’a kadar yapılabilecektir.

İstanbul 

İzmir

Antalya

 

Açıklamalar

1)      Her eğitim programı 35 kişilik katılımcı gruplara yönelik verilecektir.

2)      Her il için 4’er gün süreli iki eğitim düzenlenecek olup başvuranların eğitim tarihlerinden birini seçmeleri gerekmektedir.

3)      Her STK’dan, eğitim kontenjanının durumuna göre, bir veya iki temsilci eğitimlere katılım sağlayabilecektir.

4)      Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

5)      Eğitimlere katılım zorunlu olup programa 4 gün boyunca kesintisiz katılanlara “Katılım Sertifikası” verilecektir.

6)      Avrupa Birliği Bakanlığı, katılım formunda yer alan bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla katılımcılardan ek bilgi/belge talep edebilecektir.

7)      Eğitim saati ve eğitim yerleri ile ilgili ayrıntılı bilgi katılımcılara ayrıca duyurulacaktır.

 

Bilgi İçin

Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul, İzmir ve Antalya il temsilcilikleri tarafından düzenlenecek eğitimlerle ilgili detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki e-posta adresleri vasıtasıyla iletişime geçilebilir.

İstanbul ilindeki eğitimler için istanbul@ab.gov.tr

İzmir ilindeki eğitimler için izmir@ab.gov.tr

Antalya ilindeki eğitimler için antalya@ab.gov.tr 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.