TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Acil Eylem Fonu Hızlı Müdahale Hibeleri

Güncelleme Tarihi 02.07.2020

Kadınlara, insan hakları savunucularına/aktivistlerine veya kadın veya trans aktivistlerin liderliğindeki kuruluşlara, insan haklarını desteklemek için acil bir müdahale gerektiren beklenmedik bir durum ortaya çıktığında destek sağlamak amacıyla kurulan Acil Eylem Fonu, hızlı müdahale hibelerini duyurdu.

Güvenlik ve Fırsat başlıklarında sunulan desteklerde maksimum 8 bin ABD Doları destek veriliyor. Güvenlik hibeleri için süre 3 ay olurken, fırsat hibeleri için 6 aya destek veriliyor. 

Acil Eylem Fonuna yıl boyunca başvuru yapılabiliyor.

Güvenlik başlığı için detaylar şöyle; 
 
Kadınların veya trans insan hakları savunucularının / aktivistlerinin / kuruluşlarının güvenliği ve güvenliği, insan hakları çalışmaları nedeniyle tehdit altında olması
 
Fırsat başlığı için detaylar şöyle; 
 
Kadınların ve LGBTQI'nin yasal kararlar, politika ve yasalardaki değişiklikler veya halkın tutum ve uygulamalarında değişiklik gibi ilerlemelerle sonuçlanabilecek beklenmedik bir an veya savunuculuk veya seferberlik fırsatı. 
 
Detaylı bilgi için https://urgentactionfund.org/apply-for-a-grant/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.