TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

"Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” Sergisi Kadıköy’de ziyaretçileriyle buluşuyor

Güncelleme Tarihi 24.04.2018

“Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” sergisi  25 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor.

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK), Kadıköy Belediyesi ve Amsterdam merkezli Anne Frank House (Müzesi) iş birliği ile düzenlenen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen sergi, 1930 ile 1945 yılları arasındaki dönemi kapsayan fotoğraflar ile Türkçe-İngilizce metinleri içeren ve 34 panelden oluşuyor.  

Sergi, Anne Frank’ın trajik yaşamını ele alırken, arka planda Nazi rejiminin yükselişi ve Holokost’a yol açan süreçler, Nazilerin başta Yahudiler olmak üzere milyonlarca insana yönelik gerçekleştirdiği zulüm ve bu dönemden çıkarılması gereken derslere odaklanıyor. Bugüne kadar pek çok Avrupa ülkesinde de sergilenen sergiyi bugüne kadar 10 milyondan fazla kişi ziyaret etti.

Barış Manço Kültür Merkezi

Adres: Caferağa Mahallesi, Nailbey Sokak Kadıköy/İstanbul

Ulaşımla ilgili daha fazla bilgi için: http://bmkm.kadikoy.bel.tr/Hakkimizda/ulasim

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.