TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Avrupa Sosyal Haklar Komitesi’nden 2014 Raporu

Güncelleme Tarihi 27.01.2015

Taraf devletlerin Avrupa Sosyal Şartı’na uygun davranıp davranmadıklarını inceleyen Avrupa Sosyal Haklar Komitesi, her yıl taraf devletlerden aldığı raporlar sonucu hazırladığı ve “sonuçlar” adını verdiği kararları bugün yayımladı.

Komite, Avrupa Sosyal Şartı’nın 2. (adil çalışma koşullarına sahip olma hakkı), 4. (adil bir ücret hakkı), 5. (örgütlenme hakkı), 6.( toplu pazarlık hakkı), 21. (bilgilendirilme ve danışılma hakkı), 22. (çalışma koşullarının ve çalışma ortamının düzenlenmesine ve iyileştirilmesine katılma hakkı), 26. (onurlu çalışma hakkı) ve 28. (çalışanların temsilcilerinin korunma ve kolaylıklardan yararlanma hakkı) maddelerini dikkate alarak taraf devletler için toplamda 725 karar aldı.

Komite tarafından 2014 yılında alınan kararları ülke ülke görmek için buraya, Türkiye hakkında alınan kararları görmek için buraya tıktık.

Komite bugün ayrıca İHAM’ın işbirliği ile hazırladıkları yeni arama motorunu da duyurdu. Gün itibarıyla, https://www.hudoc.esc.coe.int/ adresinden Komite tarafından verilmiş kararlara ulaşmak mümkün olacak.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.