TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali artık güzü müjdeliyor

Güncelleme Tarihi 07.03.2018

10. Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali, Ekim’de gerçekleşecek.

haber fotoğrafı

Siyah Pembe Üçgen Derneği, nefret suçu sonucu yaşamını yitiren gazeteci-yazar Baki Koşar anısına 2009 yılından bu yana bir hafta düzenliyor. Nefret suçu kavramına odaklanarak özellikle hukuk ve medya alanındaki panellerle bilinç ve görünürlük yaratmayı hedefleyerek başlayan hafta, zaman içerisinde bir kültür sanat festivaline evrimleşerek yoluna devam etti.

Siyah Pembe, geçtiğimiz günlerde; her yıl Şubat ayında gerçekleşen Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali’nin artık kışın soğuğundan sıyrılmak ve sonbaharın dinginliğini bozmak için güzü müjdeleyeceğini duyurdu. Bu yıl onuncusu düzenlenecek olan festival Ekim’de gerçekleşecek.

Dünden bugüne 

Her yıl 20 Şubat haftasında düzenlenen etkinlikler, 2009′da “Hukuk ve Medya Açısından Nefret Suçları”, 2010′da “Ayrımcı Tutum ve Zihniyetin Teşhiri”, 2011’de “Özgürlük Korkusu ve İktidar”, 2012’de “Dil”, 2013’de “Ana Akıma Kapılmamak”, 2014’de “Kontrol”, 2015’te “Çokluk”, 2016’da “Ses”, 2017’de ise “Performans” üst başlığı ve teması ile gerçekleşti.

Kaos GL

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.