TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

BEBKA 2019 Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 19.12.2019

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amacıyla 1 milyon 200 bin TL bütçeli 2019 Yılı Teknik Destek Programını ilan etmiş bulunmaktadır. 

Kurum/kuruluşların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanacağı uzman/danışman desteği sağlamaya yönelik olarak açılan Teknik Destek Programı ile ilgili bilgiler şöyle; 

Programın Amacı

TR41 Bölgesi’ndeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına; eğitim alınması, program ve plan hazırlanmasına katkı sağlanması, danışmanlık hizmeti alınması yoluyla kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetler ile destek sağlamaktır.

Programın Öncelikleri

2019 Yılı Teknik Destek Programı aşağıdaki öncelikler kapsamındaki projelere destek sağlanacaktır. 

Öncelik 1: Bölgede öne çıkan (özellikle makine, otomotiv, tekstil, savunma sanayi, havacılık, raylı sistemler, malzeme teknolojileri) sektörlerde Ar-Ge ve yenilik odaklı ihtisaslaşma kapasitesinin geliştirilmesi

Öncelik 2: Bölgede üretim faaliyetlerinden kaynaklanan olumsuz çevresel etkilerin azaltılması, kaynak ve enerji kullanımındaki verimliliğin arttırılması yoluyla sürdürülebilir üretime geçişin sağlanması

Öncelik 3: Bölgede girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve bölgedeki girişimcilik kapasitesinin artırılması

Öncelik 4: Animasyon sektörü ve dijital oyun tasarım ve uygulamalarının geliştirilmesi

Öncelik 5: Bölgenin tanıtım ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi

Öncelik 6: Bölgenin sosyal gelişiminin desteklenmesi

Program çerçevesinde proje başına 50 bin TL’ye kadar destek sağlanacak ve bir projenin toplam uygun maliyetinin % 100’ü de desteklenecek. 

Başvuru sahiplerinin Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak yapacakları başvuru için son tarih 27 Ekim 2019 saat 23.59’dur.

Detaylı bilgi için lütfen bakınız.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.