TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Beraberce Değişim Programı: Hafıza Mekânları 2018 Başvurularını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 27.03.2018

Kolektif hafıza, hatırlama, unutma ve yüzleşme konularında çalışmalar yürüten ve bu başlıklarda eleştirel yaklaşımla faaliyet gösteren DVV International ve Beraberce Derneği, dünyadaki hafıza mekânlarını deneyimlemeye davet ediyor.

Beraberce Değişim Programı kapsamında 2017-2019 yılları arasında 20 katılımcıya, 30-60 gün süreyle, yurtdışındaki hafıza ve vicdan mekânlarında / müzelerde deneyim kazanma imkânı sağlanırken, 2018’de başvuran adaylar arasından program esaslarında belirtilen ilkelere göre seçilecek dokuz kişi tercih ettiği hafıza mekânlarından birinde deneyim kazanacak.

Programa başvuru koşulları şöyle;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Ev sahibi kurumun talep ettiği dili ya da dilleri bilmek
  • Profesyonel, gönüllü veya aktivist olarak hafıza mekânları üzerine çalışıyor olmak ve program bitiminde katkı sunmaya istekli olmak

İmkân eşitliğini savunan programda, toplumsal cinsiyet göz önünde tutularak Türkiye’nin tüm çeşitliliğinin temsil edilmesi hedefleniyor.  Program, katılımcıların tüm yurt içi ve yurt dışı gidiş-dönüş ulaşım, konaklama, vize, seyahat sigortası masrafları ve temel ihtiyaçları için gerekli olan harcırahı karşılayacak. Programa başvurak isteyenler 20 Nisan 2018 Cuma günü  saat: 17.00'ye kadar xchange@beraberce.org adresine mail atabilirler.

Programa başvurmak isteyen adaylar için ayrıntılı bilgi derneğin sayfasını ziyaret edebilirler.

 

 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.