TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Bilim Kahramanları Derneği Genç Bilim İnsanı Ödülleri'ne Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.12.2019
Her yıl üç farklı üniversite rektörünün işbirliğiyle Yılın Bilim İnsanı - Genç Bilim İnsanı Ödülleri programını gerçekleştiren Bilim Kahramanları Derneği yılın bilim insanını seçmek için başvuruları almaya başladı. 
 
Genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür ederek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek ve toplumun tüm paydaşlarına bilimin birleştirici gücünü göstermek amacıyla yürütülen program için başvurular 16 Şubat 2020’ye kadar devam edecek. Nisan ayında yapılacak ödül töreni ile de ödül almaya hak kazanan bilim insanları kamuoyuna tanıtılacak.
 
 
31 Aralık 2019 itibariyle 38 yaşını doldurmamış, temel bilimler ve mühendislik alanlarına ulusal ve uluslararası düzeyde katkılarda bulunmuş, ülkemizde bu alanların gelişmesi ve görünürlüğünün arttırılmasında öncü olmuş kişiler Genç Bilim İnsanı Ödülleri projesine başvuru yapabilecekler.
 
Yılın Bilim İnsanı - Genç Bilim İnsanı Ödül başvuruları; işbirliği yapılan 3 üniversite rektörünün belirlemiş olduğu seçici kurul tarafından;
  • Bilime katkı
  • Bilimin yayılmasına katkı
  • Bilimin toplum yararına kullanılmasına katkı kriterlerine göre değerlendiriliyor.

Program hakkında detaylı bilgi için http://www.yilinbiliminsani.org ve başvuru için http://www.yilinbiliminsani.org/basvuru/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için ise ybi@bilimkahramanlari.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.