TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

BİRLİKTE Üretmeye ve Deneyimlerimizden Öğrenmeye Devam Ediyoruz

Güncelleme Tarihi 04.12.2019
Türkiye'deki yerel STÖ’lerin kurumsal kapasitesini geliştirmek amacıyla sahadaki deneyimlerimizden yararlanarak organize ettiğimiz ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı birinci senesini geride bırakırken, program faydalanıcıları da biraraya gelerek birlikte öğrenmeye ve paylaşmaya devam ediyorlar. 

Çeşitli başlıklarda eğitim programlarıyla "STÖ Buluşmaları"nda düzenli aralıklarla yan yana gelen örgütler en son olarak ise programa özel tasarlanan özdeğerlendirme ve iyileştirme süreçlerindeki deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya geldiler. Süreçte yaşadıklarını aktaran örgütler bu etkinlikle programı birbirlerinin gözünden görme ve değerlendirme imkanı da buldular. 

İki gün süren eğitimin ilk gününde "Özdeğerlendirme Sırasında Yaşadığımız Deneyimler" ve "İyileştirmeleri Yaparken Yaşadığımız Deneyimler" başlığıyla iki panel düzenlend.  İki oturumda da  S.S Nilüfer Kadın Çevre ve İşl. Kooperatifi, Empati, İşitme Engelliler ve Aileleri, İzmir Kadın Dayanışma, Karadeniz Ekolojik Kalkınma, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma, Mor Salkım Kadın Dayanışma, 65+ Yaşlı Hakları, Çiğdem Eğitim, Çevre ve Dayanışma , Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum, Yaşam Bellek Özgürlük, Roman Toplumu Gençlik, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar, Mekanda Adalet ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nden katılımcılar deneyimlerini paylaştılar.
 
 
Finans yönetimi, yönetişim, veri haritalama, savunuculuk, kampanya gibi başlıklarda düzenlenen panel ve sunumlara ek olarak ise BİRLİKTE faydalanıcısı örgütler de kendi çalışma alanlarından başlıklarda atölyeler düzenlediler. 

Düzce'de çalışam yürüten S.S Nilüfer Kadın Çevre ve İşl. Kooperatifi sosyal girişimcilik çalışması yaparken,  Sulukule Gönüllüleri Derneği ise çocuklarla çalışma yöntemlerinin neler olduğunu anlattı. Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği  ise "Dilde ve İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" başlıklı atölyeyi yürüttü. 

Atölye, sunum ve panellerle dolu dolu geçen iki günlük eğitimin detaylı raporuna aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.