Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Bulut Bilişim” Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 12.07.2018

Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği ortaklığında “Bulut Bilişim” Eğitmen Eğitimi 31 Temmuz  – 3 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Eğitime sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin başvurması bekleniyor.  

Eğitimde internetin geçmişten günümüze yaşadığı tarihsel dönüşümden başlayarak, bulut teknolojisinin ne olduğu ve neden önemli olduğunu, bulut bilişimin yararlarını ve zararlarını, hangi araçlarla yönetildiği ve ne tür uygulamalar geliştirilebildiği konusunda bilgilendirme içeren bir eğitim verilecek. Eğitim içerisinde, bulut teknolojileri yaygınlaşması ile konuşulmaya başlanan Azure ve benzer sağlayıcılar hakkında bilgilendirme de bulunuyor. Eğitim kapsamında, Bulut teknolojilerinin geleneksel sunucu ve barındırma hizmetlerinden ayrıldığı noktalar da göz önünde bulundurularak, kullanıcıların hayatlarında bulut teknolojilerine nasıl yer vereceklerini anlatılacak.

Eğitime katılan gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 150 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması bekleniyor. 

Katılımcıların konaklama, ulaşım ve yeme-içme masrafları ortaklık tarafından karşılanacak. Eğitime için son başvuru tarihi 22 Temmuz 2018. 

Başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.