TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

#dikkatlipazartesi Hareketi Büyüyor!

Güncelleme Tarihi 08.07.2014

Slow Food Türkiye / Fikir Sahibi Damaklar ve takipçilerinin, "haftada en az bir kez hiçbir şey satın almadan yaşayalım" diyerek, pazartesi gününü "hiçbir şey satın almama" günü ilan etmeleriyle başlayan hareket büyüyor. 

dikkatli pazartesiTaraf gazetesi yazarı Defne Koryürek aynı zamanda "İstanbullu" sivil toplum kuruluşu "Fikir Sahibi Damaklar"ın da lideri. Koryürek, "Hatırlanması gereken en önemli nokta şu: İndirimde diye aldığımız sekizinci tişört ile 3.Köprü, Kanal İstanbul arasında dümdüz bir bağ var. Kaynağını sorgulamadan yaptığımız her tüketim, ihtiyacı belirlemeden yaptığımız her yanlış, yeterli olana değil alınabilir olana yaptığımız her vurgu 3. Köprü'yü, Gezi'de bir AVM'yi, Emek'in yıkılmasını makul kılıyor" diyor.

Koryürek bunu sadece bir güne indirgemenin doğru olup olmadığı konusunda ise “hep birlikte deniyoruz” diyerek bunun haftanın tüm günlerine yayılabileceğini belirtiyor.

Hareketi takip etmek ve bilgi almak için facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Buğday

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.