TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Doğa Derneği'nden Gediz Deltası İçin Çağrı

Güncelleme Tarihi 26.02.2019

Doğa Derneği, İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için bir kampanya başlattı. Doğa Derneği açıklamasında Gediz Deltası'nın sahip olduğu özelliklerle UNESCO’nun dört Dünya Doğa Mirası kriterinin dördünü birden sağladığını belirtirken, gerekli başvuruların yapılması için kurumlara çağrı yapıldı.

Derneğin kampanya çağrısı şöyle; 

Sevgili Doğa Dostu,

Derneğimizin kurulduğu 2002 yılından beri korunması için çalıştığımız Gediz Deltası, Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip kıyı sulak alanlarından biri. Yüzlerce kuş ve canlı türünün yaşam alanı. Bu eşsiz sulak alan, akademisyenler ve doğa korumacıların hazırladığı bilimsel rapora göre UNESCO’nun dört Dünya Doğa Mirası kriterinin dördünü birden sağlıyor. Gediz Deltası, gerekli başvurular yapıldığı takdirde UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilebilir.

Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilgili kurumlardan talebimiz Gediz Deltası’nın UNESCO listesine alınması için gerekli başvuruların yapılması. Böylesine değerli bir doğal alan, hiçbir zarar gelmeden yaşatılmalı, İzmir halkına ve gelecek nesillere UNESCO Dünya Doğa Mirası olarak armağan edilmelidir.

İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için kampanyaya desteğinizi bekliyoruz.

Gediz mirasımızdır.
 
Kampanyaya katılmak için lütfen tıklayınız. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.