TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ekolojik Mimari ve Doğal Yapılar Atölyesi 2014

Güncelleme Tarihi 06.06.2014

İçinde yaşadığımız yapıları birlikte yapmaya ve birlikte öğrenmeye devam ediyoruz. Bayramiç Yen i köy’ün dördüncü kez ev sahipliği yapacağı Ekolojik Mimari ve Doğal Yapılar Atölyesine hepiniz davetlisiniz!!

ATÖLYE PROGRAMI

3 hafta sürecek olan atölyeye haftalık olarak ya da tamamına katılabilirsiniz. Atölye konuları birbirini takip edecek ve ayrı katılımlara da uygun olacaktır.

1 .Hafta : 5-1 0 Temmuz

Ekolojik mimarlık, permakültür ve yerleşkeler ile ilgili teorik programda daha iyi bir dünyanın inşası için farklı olasılıklar üzerinde konuşulacak. Teorinin yanında bazı ekolojik yapım tekniklerini göstermek için, saman balyası duvar, kerpiç, cob yapımı gibi saha çalışmaları yapılacak.

Ayrıca yabancı örnekler hakkında konuşacağız, katılımcılar kendi projelerini paylaşacaklar ve onların tasarım fikirleri üzerinde konuşacağız.
Aynı zamanda, geçen sene olduğu gibi, katılımcılarla birlikte Yeniköy için bir yapı tasarlayıp üzerinde ilk çalışmaları gerçekleştireceğiz.

2.Hafta: 11-18 Temmuz

Saman balyası ile yapım teknikleri üzerinde çalışacağız. Ayrıca, temel sıva yapım teknikleri gösterilecek. Ekolojik yapılar ve malzemeler üzerine anlatımlar olacak. Saman balyasının dünyada uygulanan farklı teknikleri ve tipleri üzerine dersler görecek ama çoğunlukla sahada -pratik ağırlıklı- çalışacağız. Amacımız bu hafta sonuna kadar yapının tüm duvarlarını bitirebilmek.

3.Hafta: 19-26 Temmuz

Farklı sıva teknikleri ve dekorasyon yöntemleri, toprak sıva, kireç sıva ve farklı cob teknikleri üzerinde çalışacağız. Böylelikle yapının dış cephe sıvası bitmiş olacak ve mümkün olduğunca kısa sürede kullanıma uygun hale gelmesine çalışacağız
Farklı İhtiyaçlara göre farklı sıva tekniklerini deneyeceğiz, ikinci haftada olduğu gibi, ekolojik mimarlık üzerine çeşitli anlatımlar ve dersler olacak. Ayrıca 1 gün saman balyası tekniğine ayrılacak.

Ayrıntılı davetiye ve katılım şartları için tıklayınız:

https://www.dropbox.com/s/qlrqx5xhufme8uz/ekomim_at%C3%B6lye2014%20davetiye.pdf

Kayıt için lütfen aşağıdaki bağlantıda bulunan formu doldurup bize gönderiniz: e-posta: ekomimari2014@gmail.com

https://www.dropbox.com/s/3l9505g8xwfhob9/ekomim_at%C3%B6lye2014%20kay%C4%B1t%20formu.doc

Ekolojik Mimari

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.