TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Erasmus+ KA3 “Avrupa Gençleri Birlikte” Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.06.2020
Gençlerin Avrupa sivil yaşamına katılımının yanı sıra sınır ötesi değişim ve hareketlilik faaliyetlerini teşvik etmeyi amaçlalayan Erasmus+ KA3 “Avrupa Gençleri Birlikte” başlıklı proje teklif çağrısı yayınlandı. 
 
AB ile ilgili fikirlerinin paylaşmak, daha geniş gençlik katılımını teşvik etmek ve Avrupa vatandaşlığı duygusunu güçlendirmek hedefiyle hayata geçirilen programda, tekliflerin 
Avrupa’nın farklı coğrafyalarındaki ​​gençleri bir araya getirmesi ve özellikle gençlerin kapsayıcı katılıma ilişkin zorluklarla mücadele etmesi ve COVID-19 salgı ile ortaya çıkan durumları ele alması bekleniyor.
 
“Avrupa Gençleri Birlikte” projeleri, Avrupa çapında (Erasmus + program ülkeleri) gençlerle yakın işbirliği içinde yürütülecek bölgesel ortaklıkları teşvik eden iletişim ve işbirliği ağları oluşturmayı hedefliyor. Bu ağlar fiziksel veya çevrimiçi olarak hareketlilik faaliyetleri düzenleyebilir, gençlik liderleri için eğitimler verebilir, gençlerin birlikte proje hazırlamasını teşvik edebilir.
 
Teklif çağrısı, Erasmus + Program ülkeleri içindeki farklı ülke ve bölgeleri kapsayan ortaklıklarda gençleri harekete geçirme kapasitesine sahip en az beş ortak içeren projeler önerecek olan gençlik STÖ’lerini, kamu kurumlarını ve gayri resmi gençlik gruplarını, özellikle taban seviyesinde faaliyet gösterenleri hedefliyor. 
 
Programa son başvuru tarihi 28 Temmuz 2020 –  Brüksel saati ile 17:00.
 
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.