TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Esas Sosyal İlk Fırsat Programı 2020 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 07.07.2020
Üniversiteden yeni mezun gençlerin ilk işlerine geçişlerini destekleyen "İlk Fırsat Programı" kapsamında 26 sivil toplum örgütü (STÖ) 55 gence iş fırsatı sunacak.  Programa başvurular 7 Ağustos 2020'ye kadar devam edecek.  
 
2020 yılında 26 STÖ’de 55 gencin destekleneceği  program kapsamında yeni mezunlara özel olarak kurgulanmış ve gençlerin potansiyellerinin değerlendirildiği profesyonel mülakat süreci ise 24 Ağustos – 16 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Seçilen adaylar Ekim sonu belirlenecek ve 12 ay boyunca tam zamanlı çalışacak ve İlk Fırsat Akademisi eğitimlerine katılacak.
İlk Fırsat Programı’na başvuru tarihinde 20 yaşından gün almış, 25 yaşından gün almamış (1 Ocak 1996-31 Aralık 2000 arasında doğanlar), devlet üniversitesinden yeni mezun olan gençler başvurabiliyor. Mezunların diploma notunun 4’lük sisteme göre en az 2,5/ 100'lük sistemde en az 65 puan olması ve daha önce tam zamanlı çalışmamış olmaları bekleniyor. Gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında ya da kulüp çalışmalarında görev almış, staj yapmış ve/veya burs almış öğrenciler öncelikli olarak değerlendiriliyor.

2020 yılı paydaş STÖ'lerle ilgili bilgiler http://www.ilkfirsat.org/tr/Katilimcilar/aday-kriterleri-ve-surec adresinden incelenebilir.

Bilgi için http://www.ilkfirsat.org/ adresini, başvuru için ise https://e-bursum.com/ilanlar/lk-firsat/_QF7Pi4j5r8= adresini  ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.