TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Etkiniz AB Programı COVID-19 Kapsamında Uluslararası Alanda Yayınlanan Belgeleri Türkçeleştirdi

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Etkiniz AB Programı, COVID-19 pandemi sürecinden etkilenen dezavantajlı gruplar hakkında uluslararası alanda yayınlanan çeşitli belgeleri Türkçe olarak ilgili kamuoyuyla paylaşmaya başladı. 

Kadın, göçmen, LGBTİ+, engelli hakları, salgın kapsamında alınan acil önlemler, barınma hakkı, insan hakları ve özgürlükler, sivil alan, veri güvenliği konularında çeşitli kurumlar tarafından hazırlanan belgelerin Türkçe çevirileri yüklenmeye devam edecek.

Covid-19 Göçmenlerin İnsan Hakları

Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan Müdahalenin Kalbinde İnsan Hakları – Odak Konular: Covid-19 Göçmenlerin İnsan Hakları belgesi için tıklayınız.

Koronavirüsü Tehlikesi: Adalet Sistemi Açısından Zorluklar

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği tarafından yayınlanan Koronavirüsü Tehlikesi: Adalet Sistemi Açısından Zorluklar belgesi için tıklayınız.

Covid-19’la Mücadelenin Ayrımcılıkla Mücadele, Çeşitlilik ve İçerme Boyutları

Avrupa Konseyi Ayrımcılıkla Mücadele Başkanlığı, Ayrımcılığın Önlenmesi, Çeşitlilik ve İçerme Yönlendirme Sekreterliği (CDADI) tarafından hazırlanan, Covid-19’la Mücadelenin Ayrımcılıkla Mücadele, Çeşitlilik ve İçerme Boyutları başlıklı tanıtım notu için tıklayınız.

Covid-19 Kılavuz Notu: Tahliyelerin Yasaklanması

Birleşmiş Milletler, Yeterli Barınma Hakkı Özel Raportörü tarafından hazırlanan Covid-19 Kılavuz Notu: Tahliyelerin Yasaklanması belgesi için tıklayınız.

Covid-19 Kılavuz Notu: Barınmanın Finansallaşmadan Korunması ve Daha İyi Bir Geleceğin İnşa Edilmesi

Birleşmiş Milletler, Yeterli Barınma Hakkı Özel Raportörü tarafından hazırlanan Covid-19 Kılavuz Notu: Barınmanın Finansallaşmadan Korunması ve Daha İyi Bir Geleceğin İnşa Edilmesi belgesi için tıklayınız.

Covid-19 Kılavuz Notu: Gayri resmi Yerleşimlerin Sakinlerinin Korunması

Birleşmiş Milletler, Yeterli Barınma Hakkı Özel Raportörü tarafından hazırlanan Covid-19 Kılavuz Notu: Gayri resmi Yerleşimlerin Sakinlerinin Korunması belgesi için tıklayınız

Covid-19 Kılavuz Notu: Kiracı ve Mortgage Ödemesi Yapanların Korunması

Birleşmiş Milletler, Yeterli Barınma Hakkı Özel Raportörü tarafından hazırlanan Covid-19 Kılavuz Notu: Kiracı ve Mortgage Ödemesi Yapanların Korunması belgesi için tıklayınız

Covid-19: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele

Avrupa Konseyi tarafından yayınlanan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile içi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’ne (“İstanbul Sözleşmesi”) Taraflar Komitesi’nin COVID-19 salgını sırasında Sözleşme’nin uygulanmasına dair bildirgesi için tıklayınız

Kamusal Alan ve Covid-19

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği tarafından yayınlanan, Müdahalenin Kalbinde İnsan Hakları – Odak Konular: Kamusal Alan ve Covid-19 belgesi için tıklayınız.

Covid-19: Verilerin Korunması

Avrupa Konseyi Veri Koruma Komiserliği ve 108 Sayılı Sözleşme Komitesi tarafından yayınlanan COVID-19 salgını bağlamında verilerin korunması hakkı üzerine ortak açıklama metni için tıklayınız

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.