TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı’nın 7. Dönem Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 25.11.2019

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) sivil toplum kuruluşu çalışanlarına yönelik olarak yürüttüğü Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı‘nın yedinci dönem başvurularının açıldığını duyurdu. 

Eğitim programı süresince bireysel ve kurumsal bağışçılık, bağışçı ilişkileri, bağışçılığı ilgilendiren yasal ve vergisel mevzuat gibi konularda eğitim verilecek. 
 
Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda belirlenecek 20 sivil toplum profesyoneli* program kapsamında:
  • Altı ay süresince ayda bir kez düzenlenecek yarım günlük eğitim modüllerinde, bilgi paylaşımı, uzmanlarla etkileşim ve grup çalışmalarına katılım sağlayacak,
  • Filantropi ve stratejik bağışçılık, bağışçılığı ilgilendiren yasal ve vergisel düzenlemeler, hibe verme modeli, özel sektör – sivil toplum iş birlikleri, yerel bağışçılık gibi konularda bilgi edinecek,
  • Filantropi alanında önemli çalışmalar yapan ve TÜSEV’in üyesi olduğu European Foundation Centre (EFC), Worldwide Initiatives for Grantmaker Support (WINGS), Donors and Foundations Networks in Europe (DAFNE) gibi uluslararası ağların sunduğu bilgi kaynakları ve imkânlardan haberdar olacak,
  • Değişim için Bağış e-bültenlerinde yayımlanan ayın yazılarına konuk yazar olma fırsatı yakalayacak,
  • Türkiye’de filantropi üzerine oluşturulan ilk çalışma grubu olan ve eğitim programının mezunlarından oluşan Filantropi Profesyonelleri Çalışma Grubu’nun parçası olarak, bağışçılığın gelişmesi için TÜSEV kolaylaştırıcılığında yapılan çalışmalara katkı sağlayacaklardır.
Programa başvurmak isteyenlerin aşağuda bulunan başvuru formunu doldurarak özgeçmişleri ile birlikte 13 Aralık Cuma günü saat 18:00’e kadar degisimicinbagis@tusev.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. 
 
* Programa İstanbul dışından başvurular kabul edilecektir. Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı'nın 7. döneminde, şehir dışından başvuran ve kabul edilen üç katılımcının modüllere düzenli katılımı için ulaşım masrafları karşılanacaktır.
 
* Ocak-Haziran 2020 arasında altı eğitim modülü kapsamında düzenlenecek olan program ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi için lütfen bakınız.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.