TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Geçim Kaynaklarına Erişimi Uluslararası Konferansı Sonuç Raporu

Güncelleme Tarihi 17.07.2020
Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) 11-12 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen "Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Geçim Kaynaklarına Erişimi Uluslararası Konferansı"nın sonuç raporunu yayınladı. 
 
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu(UNFPA) Türkiye Ofisi desteğiyle hayata geçirilen Genç Mültecileri Destekleme Programı kapsamında düzenlenen konferansa Amerika, İtalya ve Filistin’in de içinde bulunduğu 13 farklı ülkeden ve Türkiye’nin 20’den fazla şehrinden 140 kişi katıldı. 
Konferansta Türkiye’deki genç Suriyelilerin geçim kaynaklarına erişiminin önündeki engellerin fark edilmesi, ekonomik uyumun nasıl gerçekleştirilebileceğine dair farklı bölgelerdeki iyi örneklerin incelenmesi ve istihdam olanaklarının artırılmasına yönelik çözüm önerileri paylaşıldı. 
 
Sürdürülebilir geçim kaynaklarının yaratılması konusunda kamu kurumları, yerel yönetimler, uluslararası kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımları ve sunumları ile konuya dair yaklaşımlar, modeller ve uygulamalar aktarıldı. Konunun öznesi olan gençler de konferansa katılarak bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
 
Konferanstaki oturumları, oturumlarda konuşulanları ve önerileri sonuç raporunda bulabilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.