TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 03.04.2015

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2012 yılında başladığı Gençlik Projeleri Destek Programı’na 2015 yılında da devam ediyor. 2015 yılı gençlik projeleri destek programı teklif çağrısı başladı. 

Bakanlık gençlik ile alakalı uygun bulunan projelere destek verecek. Program kapsamında desteklediği yüzlerce projeye yenilerini eklemek adına proje yazarlarına çağrıda bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı, yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesini hedefliyor.

Sivil toplum kuruluşları, gençlik grupları ve gençlik topluluklarının proje yürütücüsü olarak başvurabileceği programa en fazla 2 projeyle başvuru yapılabilecek.

Gençlere yönelik her türlü sosyal ve kültürel faaliyetler ile spor alanındaki projelerin öncelikli olarak destekleneceği programın başvuru yelpazesi ise oldukça geniş. Gönüllülük, sosyal uyum, madde bağımlılığıyla mücadele, sağlıklı yaşam ve spor, kültür- sanat, eğitim ve bilimsel araştırma konu başlıkları altında başvurular alınacak.

Bakanlık,destek programına dahil edilecek projelerin mali katkı alt sınırını 10 bin TL ,üst sınırı ise 250 bin TL olarak belirledi.

Program kapsamında 2012 – 2014 yılları arasında toplam 1001 projeye destek verildi. 2014 yılında 631 projeyle rekor sayıda destek verilmiş oldu. 2015 yılı destek programına dahil olmak isteyenler, başvurularını 1 Nisan – 15 Nisan 2015 tarihleri arasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı  Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’ne elden ya da posta yoluyla yapılabilecek.

Kaynak: Gençlik ve Spor Bakanlığı

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.