TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Göçmen Kadınlarla Dayanışma Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.09.2018

Göçmen ve mülteci kadınlarla dayanışma faaliyetleri yürüten ve bu kadınların sorunları için politika üretmeye çalışan Göçmen Kadınlarla Dayanışma Grubu ağlarını güçlendirmek için düzenledikleri tanışma toplantısını bu yıl 15 Eylül'de Sosyal Dayanışma ve İletişim Derneği (SODİD) Kadıköy'de gerçekleştirecek. 

Duyuru şöyle;

Göçmen kadınlarla daha geniş bir dayanışma kurmak için toplanıyoruz!

Bir süredir göçmen ve mülteci kadınlarla dayanışmaya, deneyimlerini duyurmaya ve sorunları için politika üretmeye çalışıyoruz. En son erkek şiddetinin hedefi olan Ugandalı ikiz kardeşler Violet ve Beatrice’in davasında bu dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Farklı ülkelerden gelen sığınmacı, mülteci ve göçmen kadınların hızla sayısının arttığı bugün bu dayanışmaya daha çok ihtiyaç duyuyoruz.

Ağımızı güçlendirmek ve daha etkili politika yapabilmek için her yıl örgütlemeye çalıştığımız tanışma toplantımızı bu yıl 15 Eylül'de SODİD Kadıköy'de gerçekleştiriyoruz. Bu zamana kadar neler yaptığımızdan kısaca bahsedeceğimiz bu buluşmada hep birlikte göçmen ve mülteci kadınlarla dayanışmak için daha güçlü bir ağ nasıl kurabilirizi tartışacağız.

Yaşasın kadın dayanışması,

Göçmen Kadınlarla Dayanışma Grubu - Sınır Tanımayan Kadınlar 

Tarih: 15 Eylül Cumartesi

Saat: 14:30

Yer: Sosyal Dayanışma ve İletişim Derneği (SODİD) Kadıköy

Adres: Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sk. No:15, 34714 Kadıköy/İstanbul

İletişim: (0216) 336 49 46

Not: Göçmen kadınlarla aramızdaki iletişimi kolaylaştırabilmek için -gerekirse- Türkçe’den İngilizce, Arapça, Farsça veya Fransızca dillerine çeviri yapmaya çalışacağımız bu konuda çeviriye destek olmak isteyen arkadaşları da bekliyoruz.

 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.