TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi’nden Çağrı

Güncelleme Tarihi 08.02.2018

İnsanları hayvan hakları konusunda bilinçlendirmek için mücadele eden sosyalist vegan çizgideki hayvan hakları topluluğu HAYDİ, katkıda bulunmak isteyen herkesi Haydi Gönüllüsü olmaya çağırıyor.

haber fotoğrafı

Hiçbir duyarlı canlının sömürülmediği bir dünya için mücadele eden hayvan hakları topluluğu Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi (Haydi), “Özgürlük hepimiz eşitlendiğinde” gelecek diyerek, aralarına katılmak isteyen gönüllüler için çağrıda bulunuyor.

Veganlığa etik ve politik açıdan yaklaşan sosyalist vegan çizgideki topluluğun öncelikli amacı, insanları hayvan hakları konusunda bilinçlendirmek.

Haydi Gönüllüsü olmak için buraya tıklayarak başvuru formunu doldurmanız yeterli.

 

Topluluğun çağrı metni ise şöyle:

Haydi (Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi) olarak öncelikli amacımız, insanları hayvan hakları konusununda bilinçlendirmek. Hayvan hakları derken, bütün hayvanları kastediyoruz.

İnsanın diğer hayvanlardan bir değer üstünlüğü olmadığını düşünüyoruz. Burdan yola çıkarak insanın damak zevki, spor, eğlence vb. sebeplerle hayvanları hapsetmesini, öldürmesini, onlara işkence etmesini kabul edilebilir bulmuyoruz

Sosyalist vegan çizgisindeyiz. Veganlığa ise etik ve politik açıdan yaklaşıyoruz. Hayvan sömürüsüne karşı çıktığımız gibi, artı değer üzerinden insan sömürüsüne de karşı çıkıyoruz. Mücadelemizin nihai amacı sömürü ve tahakkümün bütün duyarlı canlılar üzerinden sonsuza kadar kaldırılmasıdır.

Örgütlü mücadeleye inanıyoruz. Dünyayı eşit ve özgür bir yer haline getirebilmek için mutlaka birlikte hareket etmenin gerekli olduğunu düşünüyoruz.

“Haydi Gönüllüsü Ol” kampanyasında ise, bize katılıp yardımcı olabileceğiniz konular şöyle:

Veganlıkla ilişkili olabilecek herhangi bir konuda yazabiliyorsanız yazıp, bize gönderebilirsiniz.

Tasarım yapabiliyorsanız sosyal medya için görsel vb. hazırlayabilirsiniz.

İmkanımız ölçüsünde kedi evi yapıyoruz. Bu konuda yardımcı olursunuz.

Eylemlerde omuzdaşımız olursunuz. Bilinç geliştirme konusunda bizimle düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsınız.

Okuma etkinliklerimizde yer alırsınız.

Zaten en temelde çevrenizi hayvan hakları konusunda bilinçlendirirseniz, bize en değerli katkıyı yapmış olursunuz.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.