TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hep Yenik Başlama Duygusu - Türkiye'de Ayrımcılık Uygulamaları: Mağdurlar ve Uzmanlar Anlatıyor

Güncelleme Tarihi 09.06.2011
Hep Yenik Başlama Duygusu - Türkiye'de Ayrımcılık Uygulamaları: Mağdurlar ve Uzmanlar Anlatıyor

Yazar : Feray Salman
Yayın Tarihi : Ekim 2009

Feray Salman'ın yayına hazırladığı ve bir dizi söyleşiye yer veren "Hep Yenik Başlama Duygusu -Türkiye'de Ayrımcılık Uygulamaları: Mağdurlar ve Uzmanlar Anlatıyor" kitabı; "Ayrımcılık ve Ayrımcılık Yasağı", "Eşitlik Anlayışları ve Ayrımcılık", "Cinsiyete Dayalı Ayrımcılık", "Engellilere Yönelik Ayrımcılık", "Etnik, Kültürel ve Dinsel Azınlıklara Yönelik Ayrımcılık" bölümlerinden oluşuyor.

Temel amacı, ayrımcılığın ne denli yaşamımızın içine farklı araçlarla ve farklı biçimlerde sokulduğunu ortaya çıkarabilmek olan kitap, bugün her şeyden daha çok ihtiyacımız olan toplumsal barışı sağlayabilmenin ayrımcılığın bütün biçimleriyle mücadeleden geçtiğini hatırlatıyor. Ayrımcılığın ne olduğunu ve nasıl tezahür ettiğini, ayrımcılığa maruz kalanların ne hissettiğini ve nasıl mücadele ettiğini bir nebze olsun gündeme getirmeye çalışıyor. Bunun yanında birbirine sırtını dönmüş ve böylece ayrımcılığı yeniden üreten sivil hareketler açısından da yol gösterici bir özellik taşıyor.

Kitap, 2007’de yapılan birinci baskısının ardından, 2009'da yeni söyleşilerle zenginleştirilerek ikinci kez hem Türkçe hem İngilizce olarak basıldı.

Kitabın seslendirilmiş versiyonunu dinlemek için aşağıdaki ses dosyalarını açabilirsiniz. Sesli kitabı bilgisayarınıza indirmek için ise en aşağıda yer alan sıkıştırılmış ses dosyasını kullanabilirsiniz.


Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.