TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İfade özgürlüğü mücadeleleri: Avrupa ve Türkiye deneyimleri paneli

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Hrant Dink Vakfı sizleri 14 Şubat Çarşamba günü yapılacak 'İfade özgürlüğü mücadeleleri: Avrupa ve Türkiye deneyimleri' başlıklı panele davet ediyor.

haber fotoğrafı

Dünya çapında bilgi edinme ve ifade özgürlüğünün savunulması ve yaygınlaşması için çalışan Londra temelli insan hakları örgütü ARTICLE 19, İstanbul Bilgi Üniversitesi hukuk profesörü Yaman Akdeniz’in moderatörlüğünde yapılacak olan panelin konuğu olacak. 14 Şubat’ta Hrant Dink Vakfı’nda yapılacak olan panelde, Türkiye Programı sorumlusu Georgia Nash ve Avrupa ve Orta Asya Programı sorumlusu Joanna Szymanska, Avrupa ve Orta Asya’da LGBTİ hakları ve Türkiye’de ifade özgürlüğü üzerine yaptıkları çalışmaları ve deneyimlerini paylaşacaklar.

ARTICLE 19, herkesin her yerde kendini özgürce ifade edebildiği ve ayrımcılık korkusu duymadan sosyal yaşama aktif olarak katılabildiği bir dünya için çalışıyor. Bunu ulusal, bölgesel ve uluslararası ölçekte çalışarak, yasa ve pratik arasındaki farkı kapatmak için yapıyor. Özgür medyayı, bilgiye erişimi, gazetecilerin ve insan hakları savunucularının korunmasını savunuyor; kamusal alanın daralmasına karşı mücadele ediyor ve insan haklarını, gelişmekte olan dijital dünyanın merkezine koyuyor.

Etkinlik sırasında İngilizce-Türkçe simültane çeviri yapılacaktır.

haber fotoğrafı

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.