Birlikte
STÖ Yardım Masası
Film Köşesi
Facebook Twitter

İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası'ndan Ayrımcılık Temalı Grafik Tasarım Yarışması

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ve Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği ortaklığında yürüttüğü  “İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası” projesi kapsamında grafik yarışması düzenliyor.

 
 
Hak temelli bir eşitlik anlayışının toplum tarafından içselleştirilmesini amaçlayan ve ayrımcılık karşıtı çeşitli etkinlikleri içeren "İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası" kapsamında tasarlanan yarışma için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2019
 
Ayrımcılıkla mücadelede sanatın iyileştirici ve dönüştürücü gücünden beslenmeyi öngören grafik yarışması, gençlerin katılımını sağlayarak, Türkiye’de insan hakları aktivizminin devamlılığını ve  hak temelli sivil topluma duyulan ilginin artmasını amaçlıyor.  Ağırlıklı olarak öğrencileri hedefleyen grafik tasarım yarışmasına konuya ilgi duyan 40 yaş altı herkes yarışmaya başvuru yapabilecek. 
 
Ayrımcılık temasıyla düzenlenen grafik yarışmasına katılmak isteyenler,  ırkçılık, din ve inanç ayrımcılığı, cinsiyet ayrımcılığı, engelli ayrımcılığı, göçmenlere yönelik ayrımcılık, nefret söylemi, dil ayrımcılığı vb. konularda tekli ayrımcılık üzerine değinebileceği gibi çoklu ayrımcılık içeren konuları da ele alabilir. 
 
 
 
Başvuru belgeleri ve detaylı bilgi için https://www.esitlikforumu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.