Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

İsviçre Büyükelçiliği Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 10.07.2018

İsviçre Büyükelçiliği, insan hakları alanında yeni bir proje teklifi çağrısı yaptı. Büyükelçilik, 2018’in kalan dönemi süresince, başvuran tarafından belirlenecek bir konunun ele alınmasıyla (örneğin, kadın hakları alanında erken evlenme veya aile içi şiddet) Türkiye’de insan haklarının korunmasını geliştirecek 1 ila 3 küçük projeyi destekleyecek. 

Proje teklifllerinin değerlerdirilmesinde yerel derneklere ve yerel STK’lara önceliğin verileceği belirtilirken, teklifte "büyük şehir merkezlerinden uzak bölgelerde proje uygulaması değer verilen bir husustur" denildi.

Başarılı bulunan proje tekliflerine 15’000 – 45’000 TL aralığında değişen mali destek sunulacak. Mali destek, projenin 2018 Kasım ayı sonundan önce tamamen gerçekleştirilmesi koşuluyla, devam eden veya yeni bir projeye fon sağlayabilecek. 

Teklifle ilgilenenlerin bir  sayfa uzunluğundaki proje ön teklifi ve tahmini proje bütçesinden oluşan tekliflerini 19 Ağustos’a kadar auguste-raphael.michaud@eda.admin.ch (e-posta konusu: “HR Project Call”) adresine göndermeleri bekleniyor. Proje ön teklifinin projenin kısa bir tanımını ve beklenen proje etkisini içermesi gerekiyor. 

Başvurular Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca veya İtalyanca dillerden herhangi birinde kabul ediliyor. 

Kaynak: AB-İlan

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.