Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

İzmir Kadın Dayanışma Derneği Psikolog ve Avukat Ağı İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.04.2019

İzmir'de kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılıkla mücadele etmek ve ihtiyacı olan kadınlara danışmanlık desteği vermek, kadının insan hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konularda farkındalık yaratmak amacıyla çalışma yürüten İzmir Kadın Dayanışma Derneği (İKDD) gönüllü psikolog ve avukat ağı için gönüllülerini arıyor. 

Şiddete maruz bırakılan kadınlara, ulaşılabilir ve ücretsiz psikolojik ve hukuksal destek alabilmeleri için “Gönüllü psikolog ve avukat ağı” çalışmasını başlatan Dernek, gönüllü ağ da yer alacak psikolog ver avukatlara 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir Kaya Prestige Otel’de eğitim düzenleyecek. 

Gönüllülerden eğitim sonrasında gönüllü çalışması, seçilecek psikoloğun 3-6 ay süren danışmanlık rutinlerinde düzenli olarak en az 2 danışanı takip edebilecek olması ve Avukatların ayda 4 yönlendirme görüşmesi yapabilecek olması bekleniyor. 

Gönüllü ağındaki tüm uzmanların kadın olması ya da kadınlık deneyimi yaşadığını beyan etmesi gerekmektedir.  Başvurular kadindayanisma@gmail.com adresinden yapılabilir.

Ayrıntılı bilgi için 0553 938 02 88-0507 419 35 48  nolu telefonlardan ulaşılabilir.

 
 
 
 
 

 

 
 
 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.