TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İzmir Kadın Dayanışma Derneği Psikolog ve Avukat Ağı İçin Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.04.2019

İzmir'de kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılıkla mücadele etmek ve ihtiyacı olan kadınlara danışmanlık desteği vermek, kadının insan hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konularda farkındalık yaratmak amacıyla çalışma yürüten İzmir Kadın Dayanışma Derneği (İKDD) gönüllü psikolog ve avukat ağı için gönüllülerini arıyor. 

Şiddete maruz bırakılan kadınlara, ulaşılabilir ve ücretsiz psikolojik ve hukuksal destek alabilmeleri için “Gönüllü psikolog ve avukat ağı” çalışmasını başlatan Dernek, gönüllü ağ da yer alacak psikolog ver avukatlara 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir Kaya Prestige Otel’de eğitim düzenleyecek. 

Gönüllülerden eğitim sonrasında gönüllü çalışması, seçilecek psikoloğun 3-6 ay süren danışmanlık rutinlerinde düzenli olarak en az 2 danışanı takip edebilecek olması ve Avukatların ayda 4 yönlendirme görüşmesi yapabilecek olması bekleniyor. 

Gönüllü ağındaki tüm uzmanların kadın olması ya da kadınlık deneyimi yaşadığını beyan etmesi gerekmektedir.  Başvurular kadindayanisma@gmail.com adresinden yapılabilir.

Ayrıntılı bilgi için 0553 938 02 88-0507 419 35 48  nolu telefonlardan ulaşılabilir.

 
 
 
 
 

 

 
 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.