TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri Şubat Buluşmasında Türkiye'de Göçmenlik Halleri Konuşulacak

Güncelleme Tarihi 19.02.2019

Karakutu'nun Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri'nin on üçüncüsü "Festus Okey Davası ve Türkiye'de Göçmenlik" başlığıyla 27 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 18:30'da İstanbul'da Tütün Deposu'nda yapılacak. Seminere Begüm Özden Fırat, Didem Danış, Alp Tekin Ocak ve Fırat Genç konuşmacı olarak katılacak. 

Begüm Özden Fırat Kimdir?
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir. Kent ve kültür sosyolojisi, görsel kültür çalışmaları ve toplumsal hareketler alanlarında çalışmaktadır.

Didem Danış Kimdir?
Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir. Göç, kent ve nüfus sosyolojisi alanlarında çalışmaktadır. GAR Göç Araştırmaları Derneği'nin kurucu başkanıdır.

Alp Tekin Ocak Kimdir?
Hukukçu, 2002 yılından beri İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapıyor. Toplumsal ve çevresel adalet konularında çalışıyor. Türkiye Çevre Hareketi Avukatları (ÇEHAV), Birumut Derneği ve Mekanda Adalet Derneği üyesi. MSGSÜ doktora öğrencisi.

Fırat Genç Kimdir?
İstanbul Bilgi ve Boğaziçi üniversitelerinde dersler verdi. Yurttaşlık Derneği'nin süreli yayını saha dergisinin editörü. Kent çalışmaları, toplumsal hareketler ve uluslararası göç üzerine yazıları çeşitli dergilerde ve derleme kitaplarda yayımlandı.

Adres: DEPO / Tütün Deposu

Lüleci Hendek Caddesi No.12, Tophane 34425 İstanbul

Etkinliğin facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız . 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.