Birlikte
STÖ Yardım Masası
Film Köşesi
Facebook Twitter

Kent ve Ekoloji Araştırmaları için İnternetten Kamusal Veriye Ulaşım Rehberi

Güncelleme Tarihi 23.07.2019

Ekoloji Kolektifi Derneği “Kent ve Ekoloji Araştırmaları için İnternetten Kamusal Veriye Ulaşma Rehberi” ile yayın serisine devam ediyor. 

İnternet üzerinden yaşadığı yerle ilgili bilgiye erişmek isteyen yurttaşların ve ekoloji, kent gibi konulara merak duyan ve araştırma yapan, yapmak isteyenler için hazırlanan rehberde anlatılan kaynakları kullanarak pek çok veriye ulaşmanız mümkün.

Kent ve çevre savunucuları başta olmak üzere bu konularda çalışma yürütenlerin ihtiyaç duydukları bir şirketin ortaklarını ve sermayesi, bir ihalenin hangi şirkete ne kadar tutara verildiği, bir termik santralin lisans başvurusunun durumu, yaşadığınız ilin güncel hava kalitesi değerleri, belediyenizin neye ne kadat bütçe ayırdığını, civarınızdaki korunan doğal alanları ve tescilli kültür varlıkları gibi  pek çok diğer bilgi rehberde anlatılan yöntemler izleyerek öğrenebiliyor. 

Rehberin dijital versiyonuna https://bit.ly/31XeOVl adresinden  ulaşabildiğiniz gibi ücretsiz olan rehberi sadece kargo ücretini ödeyerek Ekoloji Kolektifi Derneği'nden de sipariş edebilirsiniz.  Rehberi basılı olarak  edinmek için  bağlantıya tıklayarak açılan formu doldurmanız gerekmektedir. 

Rehberi bilgisayarınıza indirmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.  

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.