TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

LGBTİ’ler için danışma hattı açılıyor

Güncelleme Tarihi 24.03.2017

SPoD, Nisan’da LGBTİ’ler için telefonla danışma hattı açıyor. Cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaştırmayı amaçlayan hat için çalışacak gönüllüler aranıyor.

Haber fotoğrafı

SPoD, 2017 Nisan itibariyle LGBTİ’lerin telefon yoluyla ulaşabilecekleri bir danışma hattı açıyor.

Bir grup aktivist, akademisyen ve öğrencinin bir araya gelerek kurduğu sosyal politika temelli bir LGBT hakları derneği olan SPoD’un açacağı cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı sorular için doğru ve güvenilir bilgiyi aktaracak olan danışma hattı, gönüllüleriyle birlikte hizmet verecek.

Proje; LGBTİ’lerin sosyal, psikolojik, hukuki sorunlarını azaltmayı amaçlıyor.

SPoD danışma hattı, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim tabanlı şiddet ve ayrımcılık, cinsiyet geçiş süreci, HIV ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, açılma, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı sorunlar, ruh sağlığı, LGBTİ’lere hizmet veren kurumlar ile ilgili bilgi verecek.

Telefon hattı haftaiçleri saat 13.00-20.00 arasında çalışacak ve gönüllü ekibi SPoD’un Şişli’deki ofisinde çalışacak.

Danışma Hattı Gönüllüleri danışma hattını arayan LGBTİ’lere bilgilendirme yapmak, verilen hizmetin bilgilerini sisteme girmek, gerektiğinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapmakla görevli olacak.

Danışma hattını arayan kişilere SPoD’un hizmet amaçları doğrultusunda uygun destek, tavsiye ve bilgi verecek olan hat için gönüllü olmak istiyorsanız ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna 26 Mart 2017 saat 24.00’a kadar buradan ulaşabilirsiniz.

Gazete Karınca

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.