TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği'nden Dava İzleme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 23.05.2019
Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) , International Press Institute (IPI) iş birliği ile yürüttüğü "Türkiye’deki Adli Uygulamaları Denetleme & AB İnsan Hakları Mekanizmalarının Güçlendirilmesi" projesi kapsamında dava izleme eğitimi düzenlenecek.
 
Eğitime gazeteciler, STK temsilcileri ve dava takibi çalışmalarına katılmak isteyenler başvurabilir. 
Adil yargılanma hakkı ihlallerinin sistematik olarak raporlanmasını hedefleyen projede özellikle basın ve ifade özgürlüğü davalarına odaklanılıyor. Eğitime özellikle projeye halihazırda katkı veren veya ileride proje kapsamında görev almak isteyen gazetecilerin katılımı bekleniyor.
 
 
 
 
İstanbul Barosu Adil Yargılama Takip Merkezi Başkanı Av. Aynur Tuncel Yazgan ve gazeteci Gökçer Tahincioğlu'nun katılımıyla gerçekleşecek olan eğitim 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü Cezayir Toplantı Salonu'nda 11:00 –16:00 saatleri arasında gerçekleşecek.
 
Başvuru formu için lütfen tıklayınız.
 
İletişim için info@medyavehukuk.org adresinden MLSA iletişime geçebilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.