TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Meme Sağlığı Gönüllüleri Aranıyor

Güncelleme Tarihi 24.11.2014

Meme sağlığı ve hastalıkları üzerine çalışmalar yapan EUROPA DONNA Türkiye (Avrupa Meme Hastalıkları Koalisyonu) ve Hayat Sende Derneği ortaklığında meme sağlığı bilgilendirme toplantısı düzenleniyor.

Meme Sağlığı Gönüllüleri Aranıyor
Meme sağlığı ve hastalıkları üzerine çalışmalar yapan EUROPA DONNA Türkiye (Avrupa Meme Hastalıkları Koalisyonu) ve Hayat Sende Derneği ortaklığında meme sağlığı bilgilendirme toplantısı düzenleniyor.
Avrupa’da kurulan ve içinde Türkiye’nin de bulunduğu 46 üye ülkesi olan EUROPA DONNA (Avrupa Meme Hastalıkları Koalisyonu) kar amacı gütmeyen meme sağlığı ve hastalıkları üzerine çalışmalar yapan bir dernektir.
 
EUROPA Donna Türkiye (Meme Hastalıkları Koalisyonu Derneği) olarak 2001 yılından beri genel meme sağlığı seminerleri, 13-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine meme kanseri farkındalığı, meme hemşireliği eğitimleri, akran eğitimi gibi çeşitli etkinlik ve projeler yürütüyoruz.
 
Yapılan resmi araştırmalar, bize Türkiye’de Meme Kanseri tanı yaşının genç nüfusta görülme sıklığının arttığını göstermektedir. Bizler bu verilerden yola çıkarak hastalık yaşamış gençlere de yönelik özel aktiviteler ve etkinlikler düzenlemekte, onları yaşadıkları bu sürecin zorluklarını paylaşmayı ve onları sosyal yaşama dahil etmeyi hedeflemekteyiz. Gençlik hedef kitlesine yönelik olarak GENÇ AMAZONLAR adıyla EUROPA Donna Türkiye çatısı altında  2013 yılında Ankara’da kurulan çalışma grubu, içinde barındırdığı dans, trekking-hiking- camping faaliyetleri ve Dragon BOAT Kürek Takımı ile hareketli yaşamı destekleyen çalışmalar yapmaktadır. 
 
Bizler, bahsi geçen faaliyetlerimizde yer alarak, kendini geliştirmek, toplumun gelişimine katkıda bulunmak, sosyal  yaşamın içinde olmak, çalışma becerilerini geliştirmek, ulusal ve uluslararası etkinliklerde yer almak, diğer gönüllü ve uzmanlarla işbirliği yapmak isteyen gönüllülerle birlikte çalışmak istiyoruz.
 
Sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak her gönüllünün kendi birikimine göre katkıda bulunabileceği bir ortamda siz de olmak ister misiniz? 

29 Kasım 2014 Cumartesi günü saat: 13:30’da HAYAT SENDE GENÇLİK AKADEMİSİ DERNEĞİ’nde (Konur 2 sok. No:31/1 Kızılay Çankaya Ankara) yapılacak olan tanıtım ve bilgilendirme toplantımıza davetlisiniz. 

Başvuru için tıklayınız

İletişim:

Canan PERDAHLI 
Europa Donna Türkiye
Yönetim Kurulu Üyesi
perdahli@gmail.com
05327434378
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.