TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneği Gönüllü Çağrısı

Güncelleme Tarihi 01.12.2016

Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneğinin gönüllüleri Genç Amazonlar 11 Aralık’ta İstanbul’da Beybi Giz Plaza Maslak’ta gönüllü adaylarımız ile buluşacağız. Sizlerde meme sağlığı farkındalığını yaymada bizimle birlikte çalışmak istiyorsanız. Gönüllü başvuru formumuzu doldurun ve aramıza katılın. 

Genç Amazonlar Kimdir?

Meme Sağlığı Gönüllüleri 2014 yılında meme kanseri konusunda çalışmalar yürütmek amacıyla küçük bir ekip olarak yola çıkmıştır. 2016 yılı itibari ile Metastatik Meme Kanseri Derneği-Metamazon’un gönüllüleri olarak sivil toplumdaki yerini sağlamlaştırmıştır. Kendilerine Genç Amazonlar adını veren gönüllüler meme kanseri farkındalığını artırmak için çalışmalar yapmaktadır. Gençlerin meme sağlığı konusunda bilinçlenmesi ve bu alanda aktif yer alması amaçlarını taşır.

Genç Amazonlar- Meme Sağlığı Gönüllüleri, özellikle 18-30 yaş aralığındaki gençlerden oluşmakta, meme sağlığı ve farkındalığı eğitimleri alarak sahada aktif çalışmalar göstermektedir. Meme sağlığı gönüllüleri, halkın meme sağlığı farkındalığının artması için çalışmakta ve bu konuda faaliyet göstermektedir.

2014 yılından beri Meme Sağlığı Gönüllüleri (Genç Amazonlar) tarafından yürütülmekte olan “İş-Uğraş Terapileri”ni, hastanelerin günübirlik Onkoloji ünitelerde kemoterapi tedavisi görmekte olan hastalara yönelik olarak düzenlemektedir.  Pembe Mikrofon adıyla sokak röportajları yapıp halkın sağlık konusundaki bilgi ve farkındalığını artıran bir proje yürütülmektedir. Dernek amacı doğrultusunda projeler yazılmakta ve uygulanmaktadır. Her ay düzenli ücretsiz halk sağlığı eğitimleri ile halkın sağlık okuryazarlığını artırılmaktadır.

Sizler Ne Yapabilirsiniz?

Meme sağlığı gönüllülerinin oluşturduğu alt çalışma gruplarında yer alarak dernek faaliyetlerine destek olabilirsiniz. Alt çalışma gruplarımız:

* Sosyal Medya ve web içerik yönetimi

* Çeviri

* Grafik-Tasarım- Afiş

* Etkinlik- Organizasyon Sorumlulukları ve Duyurulması

* Proje Yazma

* Eğitim Programları Organizasyonları

* Sekreterya (e-mail, sms-duyuru-yazışmalar)

* Kaynak yaratma (mali destek- sponsorluklar)

* Broşür-Kitapçık- Yazılı materyal hazırlama (Dizgi, edit etme)

* Fotoğraf- video- görsel çalışmaları

Nasıl Başvururum?

Gönüllü Başvuru Formunu doldurarak başvurabilirsiniz. Ayrıca sorularınız için metastatikmemekanseri@gmail.com adresimizden veya web sitemizden bize ulaşabilirsiniz.

gönüllü oryantasyonu

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.