TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 23.07.2019

Habitat Derneği, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefleyen Minik Eller Kod Yazıyor Projesi kapsamında görev alacak gönüllü eğitmenlerini arıyor.

Son başvuru tarihi 12 Ağustos 2019.

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi eğitmen eğitimi 22-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Eğitmen eğitimine, proje kapsamında, pilot uygulama illerinden* gelen başvurular kabul edilecek. 

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, çocuklara kodlama eğitimi vermeye hedefli, 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekleniyor.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda 8 saatlik yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 yaş aralığındaki en az 50 çocuğa ulaşmaları, eğitimlerini raporlamaları ve ayrıca yaşadıkları ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütmesi ve projenin savunuculuğunu yapması da bekleniyor.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

  • Eğitmen eğitimi, 22-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  • Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları proje tarafından karşılanacaktır.
  • Eğitimin gerçekleşeceği il ve otel bilgisi dahil tüm detaylar başvuru olumlu sonuçlanan kişiler ile paylaşılacaktır.

Eğitimle ilgili sorularınız için taha@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

*Proje İlleri: Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Çanakkale, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Ordu, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Uşak

Detaylı bilgi için lütfen bakınız.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.