Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Mülteci Koruma Alanında Uluslararası İyi Uygulamalar Konferansı İçin Panelist Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.05.2019

Mülteci hakları alanında çalışma yürüten ve Türkiye’de mültecilerin temel hak ve ihtiyaçlarına erişimleri için insani yardım çalışmaları yürüten Hayata Destek, mülteci çalışmalarının temel hatlarından biri olan koruma alanında dünyanın dört bir yanından derlenen iyi uygulama örneklerini Eylül ayında düzenlenecek olan konferansta paylaşmaya çağırıyor. 

Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) ve Diakonie Katastrophenhilfe (DKH) desteğiyle düzenlenecek olan ve ‘Mülteci Koruma Alanında İyi Uygulamalar: Karşılaş, Paylaş, İham Ver’ başlığıyla 2 24-25-26 Eylül 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek konferansta temel hak ve hizmetlere erişim, çocuk koruma ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet tematik başlıklar olarak belirlendi. 

Konferansa panelist olarak kurumunun iyi uygulamalarını paylaşmak isteyenler 3 Haziran 2019 tarihine kadar başvuru formunu doldurabilirler. Panelistlerin seyahat ve koruma masrafları organizatörler tarafından karşılanacak.

Konferansa panelist olarak başvuru yapmak ya da detaylı bilgiye ulaşmak için www.good-practices.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.