TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Nefret Suçları ve Nefret Söylemi İzleme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 12.03.2018

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) tarafından gerçekleştirilecek olan “Anne Frank’ın yaşam öyküsü üzerinden temel haklar ve demokratik değerler öğretimi” projesi, Türkiye’nin yakın tarihi üzerine farkındalığı artırmak ve konuya ilişkin tartışmaları teşvik etmeyi hedeflemektedir.

haber fotoğrafı

SEHAK'ın eğitimle ilgili duyurusu şöyle:

Bu proje kapsamında 36 ay boyunca nefret söylemi izleme aktivitesi de gerçekleştirilecek.

SEHAK ile yerel ve uluslararası paydaşları, tarihi olaylara eleştirel bir bakış kazanılmasının yanı sıra, nefret suçları ve nefret söylemine ilişkin bilgileri derlemeyi de hedeflemektedir. Ana akım medya bu izleme faaliyetinin hedefi olacak ve çalışma kapsamında elde edilecek olan bulgular üzerine raporlar hazırlanacak.

Bu çalışma kapsamında düzenlenecek olan Nefret Suçları ve Nefret Söylemi İzleme Eğitimi ile bu konuyu ayrıntıları ile konuşma, tartışma ve birlikte hareket etme fırsatını bulacağımıza inanıyoruz.

Etkinliğe katılabilmek için aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu en geç 22 Mart 2018, saat 17.00’ye kadar online olarak doldurmanız gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

» Başvuru formu: https://goo.gl/E89P5j
 
» Daha geniş bilgi için: https://goo.gl/Tpk3Wo
 
» Bilgileri Acrobat formatında indirmek için:  https://goo.gl/rd9U49
 
» Facebook etkinlik sayfası:  https://goo.gl/yTS8wA
 
SEHAK
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.