TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Önemli Not: Dernek Beyanname ve Bildirimleri Ağustos Ayına Ertelendi

Güncelleme Tarihi 16.04.2020

İçişleri Bakanlığı, COVID19 salgını sebebiyle derneklerin beyanname ve bildirim verme süresini 1 Ağustos 2020'ye kadar erteledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen 03 Nisan 2020 tarihli ve 2612 sayılı yazıda, derneklerin beyanname ve mevzuattan kaynaklı diğer bildirimlerin verilmesinin 1 Ağustos 2020 tarihine kadar geçici olarak ertelendiği bildirildi.
 
Yazıda, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sebebiyle dernek yönetim kurullarının karar alma süreçleri ile beyannamelerin hazırlanması ve verilmesi gibi süreçlerin sekteye uğradığının gözlendiği, bu nedenle derneklerin mağdur olmasını ve idari yaptırımlarla karşılaşmasını önlemek adına beyanname ve mevzuattan kaynaklı diğer bildirimlerin verilmesinin 1 Ağustos 2020 tarihine kadar geçici olarak ertelendiği bildirildi.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.