TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Otizmli Çocukların Eğitimi için Bozcaada Yarı Maratonu’nda Koştular

Güncelleme Tarihi 07.06.2017

Tohum Otizm Vakfı gönüllü koşucuları, otizmli çocuklara eğitim desteği için Bozcaada Yarı Maratonu’nda “İyilik Peşinde Koş”tu. Tüm koşucular, otizmli çocukların bağımsız bireyler olarak hayata katılabilmelerive otizme dikkat çekebilmek için koşarak destek oldular.

 

Haber fotoğrafı

Bu yıl 7.’si düzenlenen Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K koşusu 2.728 koşucu ile 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Bozcaada’da gerçekleşti.

2015 yılından beri Adım Adım Platformu ile “İyilik Peşinde Koşan” Tohum Otizm Vakfı, bireysel ve kurumsal koşuculardan oluşan 59 gönüllüsü ile otizmli çocuklara eğitim desteği sağlamak için koştu. Bozcaada Yarı Maratonu’nda kurumsal koşucularvebireysel koşucular, adımları sayesinde 731 bağışçının desteğiyle4 otizmli çocuğa 1 yıllık eğitim bursu sağladı. 

Bozcaada’da Rekor Üstüne Rekor Kırıldı!

Tohum Otizm Vakfı, 7. Bozcaada Yarı Maratonu’nda yer alan 13 STK arasında en çok koşucusu olan ve en yüksek bağışı toplayan Sivil Toplum Kuruluşu oldu. Tohum Otizm Vakfı adına otizmli çocukların eğitimi için adımlarını atan 59 koşucu 4 otizmli çocuğa 1 yıllık eğitim sağladı.

İlko İlaç, 7. Bozcaada Yarı Maratonu’nda en yüksek bağışı toplayan kurumsal koşu takımı oldu. İlko İlaç Koşu Takımı, 40 koşucusu 417 bağışçının desteğiyle 3 otizmli çocuğun geleceğini aydınlattı.

Bozcaada Yarı Maratonu’nda otizmli çocuklar için adımlarını atan Güven Yüksek, 169 bağışçının desteğiyle en çok kişiden enyüksek bağışı toplayan bireysel gönüllü koşucu oldu. Çevresindeki herkese birebir e-postalar gönderen Güven Yüksek, otizmli çocukların eğitimi için destek istedi. Bozcaada Yarı Maratonu bağış kampanyası için koyduğu ilk hedefini, çevresinden aldığı destekler sayesinde bağış kampanyasını hedefinin de üstünde tamamladı. Yüksek’in bireysel olarak ulaştığı bu başarı; bağışlanan miktarın az ya da çok olmasının değil,daha çok kişiye ulaşarak herkesin imkanı dahilinde bağış yapmasının önemli olduğunu gösterdi. 

Tohum Otizm Vakfı

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.