TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

PADOR ve Prospect Bilgi Dokümanları

Güncelleme Tarihi 12.01.2020
Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan iki sistem var. Prospect ve PADOR.

PADOR, Avrupa Birliği'nin “Potansiyel Başvurucular için Internet üzerinden Veri Kaydı Bankası”dır. Bu sistemde potansiyel yararlanıcı örgütler bu veri bankasına kendileri kayıt yaptırabilir ve bu kayıtları güncelleyebilirler. Bu veri bankasına sağlanan kayıt bilgileri, belirli bir proje ile ilgili değil, örgütün kendisi hakkındaki bilgilerdir.

Bu veriler Avrupa Komisyonu tarafından başvuru çağrılarına yanıt veren örgütlerin operasyonel ve finansal kapasite kriterleri hakkında bilgi edinmesini ve örgütün yapısının başvurduğu çağrıya uygunluğunu kontrol etmesine olanak sağlamaktadır. 

PADOR Kullanım Kılavuzu'nun İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prospect ise Avrupa Komisyonu’nun İşbirliği Ofisi olan EuropeAid tarafından oluşturulmuş internet üzerinden kullanılan bir bilgi yönetim sistemidir. Avrupa Birliği kurumları tarafından yürütülen programları ifade eden doğrudan yönetim/direct management* sistemi altındaki teklif çağrılarına başvuruları kolaylaştırmak ve basitleştirmek için oluşturulmuştur.

Prospect Resmi Rehberi için lütfen tıklayınız.

PADOR ve Prospect'le ilgili olarak daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa Destek Noktası uzmanımıza başvurabilirsiniz.

İlgili haber: EU Login ve PADOR Videoları Yayında

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.