TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Queer Karikatür Atölyesi - İstanbul

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Kaos GL Dergi Mart-Nisan sayısını “Mizah” dosya konusu ile çıkarıyor. Bu dosya için Kaos GL, karikatürde heteroseksist mizahı sorgulamak ve queer mizahın imkânlarını aramak için bir atölye düzenliyor.

haber fotoğrafı

Atölye duyurusu şöyle:

10 Şubat 2018, Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleşecek olan atölyeye çizer ve karikatüristlerle birlikte fikir-çizim üretecek LGBTİ+ aktivistlerinin katılımını önemsiyoruz. 
Atölyeye katılım 15 kişi ile sınırlı olacağı için başvuru için lütfen asli.alpar@kaosgl.org adresine mail atın.

Queer Karikatür Atölyesi: Geceleri de, sokakları da, mizahı da terk etmiyoruz!
Mizah yalnızca, erkek çizerlerin domine ettiği, okuyucuları yalnızca heteroseksüel erkeklermiş gibi komik üreten, cinsiyetçi ve heteroseksist stereotiplerin ısrarla yeniden üretildiği karikatür dergilerinde üretilmiyor.
Bedenimiz, kararlarımız, cinselliğimiz, emeğimiz üzerinde kurulan tahakküme karşı isyanımızın, yan yana gelişimizin, el ele tutuşmamızın da mizahı var. Anlatılmayan ve anlatamadığımız hikâyelerimizin de…
Geceleri ve sokakları terk etmediğimiz gibi mizahı da terk etmiyoruz. Ayrımcılığın mizahın kendisi değil ancak mizahın konusu olabileceğini göstermek için esprimizi, boyamızı, kalemimizi, fırçamızı alıp yan yana geliyoruz.
Nasıl hayatta kalıyorsak -el yordamıyla, yoldaşça, güllümle- mizahı da öyle bulmak için Queer Karikatür Atölyesi’nde buluşuyoruz.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.