TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Roman Sivil Toplum Temsilcileriyle Sohbet ve Bilgilendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi 24.12.2014

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Durde Platformu ve Sıfır Ayrımcılık Derneği 27 Aralık Cumartesi Roman sivil toplumundan temsilcilerin de katılacağı medya mensuplarına yönelik bir sohbet ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştiriyor.

Sayın Medya Mensupları,

Medyada Romanlara yönelik ayrımcı dilin ve nefret söylemi içeren yayınların giderek artmakta olduğunu üzülerek gözlemliyoruz. Son olarak geçtiğimiz haftalarda gösterime giren “Roman Havası” dizisinin ortaya koyduğu ayrımcı dil, Roman toplumunu bir kere daha derin bir üzüntüye boğmuştur. Medyada ve toplumun genelinde Romanlara yönelik mevcut ön yargıların temelinde diyalog eksikliği ve iletişimsizliğin yattığına inanıyoruz. Ayrımcılıkla mücadelede ve ön yargıların giderilmesinde medyanın potansiyeli yüksek önemli bir aktör olduğunu düşünüyoruz.

Bu amaçla, 27 Aralık’ta Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Durde Platformu ve Sıfır Ayrımcılık Derneği olarak, Roman sivil toplumundan temsilcilerin de katılacağı medya mensuplarına yönelik bir sohbet ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceğiz. Romanlara yönelik medyadaki algı ve ön yargılar, Romanların medyaya erişiminin nasıl artırılabileceği ve bu konuda sivil toplum-medya işbirliğine yönelik önerileri ele alacağımız sohbet ve bilgilendirme toplantısına katılımınız bizi çok sevindirecek.

Saygılarımızla,

Elmas Arus, Sıfır Ayrımcılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Levent Şensever, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Durde Platformu Sözcüsü

Tarih: 27 Aralık 2014, Cumartesi

Saat: 11.00 – 13.00

Yer: Cezayir Restaurant

Adres: Hayriye Cad. No:12 Galatasaray – Beyoğlu, İstanbul (Galatasaray Lisesi’nin aldında, İstiklal ​ Caddesi’ne paralel sokak)

İletişim için: Gonca Şahin, 0534-281 5659

​Not: Sohbet ve bilgilendirme toplantımıza katılım için ön kayıt yaptırmanızı önemle rica ederiz. Lütfen ön kayıt için tıklayınız

»​ Toplantı sadece basın mensuplarına açıktır.​

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.