TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Roman Toplumu Gençlik Eğitim ve Kalkınma Derneği Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

İzmir'de çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Roman Toplumu Gençlik Eğitim ve Kalkınma Derneği'nin (ROMGADER) Roman kadınlara meslek edindirmek amacıyla düzenlediği dikiş-nakış kursu katılımcıların eserlerinin sergilenmesiyle tamamlandı. Sergide katılımcıların hazırladığı geleneksel Roman giysileri ve çocuk gösteri kıyafetleri sunuldu. 

Sergi ve sertifika töreninde konuşan ROMGADER Başkanı Emin Karameşe Roman kökenli vatandaşlara yönelik meslek edindirme kurslarının süreceğini söylerken "Romanları sosyal ve ekonomik yaşamda güçlendirmek için çeşitli dallarda kurslar açıyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz dikiş-nakış kursu da çok güzel geçti. Kadınlar meslek edinme şansı buldu, aralarında kendi işyerlerini açmaya hazırlananlar da var. Eylül ayı itibariyle tekrar eğitime başlayacağız." diye konuştu.

Geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen sergide katılımcılar aynı zamanda sertifikalarını da aldı. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.