TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sığınmaevlerindeki kadınların gizlilik kuralı bozulmadan oy kullanması mümkün kılınsın

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi, gelecek yıl da genel seçimler duruyor. Üzgünüz, görülüyor ki sığınmaevinde yaşayan kadınların en doğal seçme hakkını kimlikleri ifşa edilmeden güvenlik içerisinde kullanabilmelerini sağlayacak, yasal düzenlemelerin yapılmasına ilişkin herhangi bir adım atılması yine söz konusu değil.

Biz Kadın Çalışmaları Derneği olarak toplumun en büyük sorunlarından birisi olan şiddetin doğurduğu sonuçlardan kurtulmak için geldikleri sığınakta “kadınların yok sayılarak ötekileştirilmesine” karşı duruyor ve tüm duyarlı kurum ve kişileri kampanyamızı desteklemeye davet ediyoruz.

Bir imza da siz atın

secmen

https://www.change.org/tr/kampanyalar/aile-ve-sosyal-politikalar-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-s%C4%B1%C4%9F%C4%B1nmaevlerindeki-kad%C4%B1nlar%C4%B1n-gizlilik-kural%C4%B1-bozulmadan-oy-kullanmas%C4%B1-m%C3%BCmk%C3%BCn-k%C4%B1l%C4%B1ns%C4%B1n-2

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.