Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Şişli Ortak Deneyim Atölyesi'nden Kapasite Geliştirme Programı

Güncelleme Tarihi 07.08.2018

Sivil toplum örgütlerinin ve yurttaş girişimlerinin faaliyetlerini desteklemek ve güçlendirmek amacıyla kurulan Şişli Ortak Deneyim Atölyesi'nin yürüteceği  'Genel Kapasite Geliştirme Programına başvurular başladı. Son başvuru 19 Ağustos 2018. 

Eylül 2018 – Temmuz 2019 taraihleri arasında uygulanacak program Şişli Belediyesi çalışanları ve diğer uzmanların hayata geçireceği atölyelerle desteklenecek. Programda her kurumdan en az iki kişinin Şişli Ortak Deneyim Atölyesi etkinliklerine katılması ve kurum/yapı ile Şişli Ortak Deneyim Atölyesi arasındaki ilişkiyi yürütmesi beklenmektedir. programda katılımcılar kendi kurumlarının 3 senelik gelişimleriyle ilgili ihtiyaçlarını ortaya çıkartmalarına yönelik desteklenecek ve  her kurumun kendi çıkardığı ihtiyaçlardan birine odaklanılarak ilgili bir mentor ile eşleşmeleri sağlanacaktır. Kurumlar/yapılar kendi belirledikleri zaman aralığında mentorlarla üzerinde çalışmak istedikleri konu çerçevesinde toplantılar düzenleyerek süreci ilerletebilecekler.  

Başvurunlarda aranan özellikler şöyle; 

 • Kar amacı gütmeyen bir tüzel kişiliğe sahip olmaları (dernek, vakıf, vb.) ya da tüzel kişiliğe sahip olmayan ve bir sosyal sorunu çözmeye yönelik faaliyet yürüten bir yurttaş girişimi olmaları,
 • İlgili örgütlenmenin en az 6 ay, en fazla 5 yıldır beraber olması.
 • Eğer tüzel kişiliği olmayan bir sivil girişimse ekipte en az 5 kişinin bulunması,
 • Programın faaliyetlerine sürekli olarak katılacak iki kişinin bulunması,
 • Program döneminde (Eylül 2018 – Temmuz 2019) İstanbul’da bulunulması,
 • Tüm ekibin Eylül 2018 – Temmuz 2019 döneminde program bünyesinde odaklanılacak konulara yönelik motivasyon, zaman ve kapasiteye sahip olması,
 • Hak temelli bir yaklaşımla sosyal sorunların çözümüne odaklanılması.
 • Kurumun ihtiyaçlarıyla Şişli Ortak Deneyim Atölyesi’nin sağlayacağı katkının örtüşüyor olması.

Sağlanacak imkanlar; 

 • Şişli Ortak Deneyim Atölyesi çalışanlarından danışmanlık,
 • Kurumun ihtiyacına yönelik uzmanlığı bulunan bir mentor,
 • Şişli Belediyesi'ne ait Halaskargazi Caddesi uzerinde yer alan Toplumsal Eşitlik Birimi tarafından yürütülen Şişli Ortak Deneyim Atölyesinde ofis alanı,
 • Eğitimleri/toplantıları desteklemek amacıyla atölyeler,
 • Kurum içi eğitimlerin tasarlanması ve uygulanması.

Başvuruların 19 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Gerekli durumda mülakatlar 27 Ağustos haftası yapılacak ve sonuçlar 3 Eylül tarihinde açıklanacaktır. Başvuru ve program ile ilgili sorularınız için oda@sisli.bel.tr e-posta adresinden ve 0212 708 85 83 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. 

Başvuru formu için lütfen tıklayınız. 

Yapılacak değerlendirme sonucu 1 sene sürecek programa en fazla 7 STK/yurttaş inisiyatifi kabul edilecektir. Başvurularda çalışmalarını Şişli'de yürüten adaylara öncelik verilecektir.

 

 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.