TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği Üç Ayrı Eğitimle Mersin'e Geliyor

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) iş birliğiyle Nisan ayında  üç farklı başlıkta Mersinlilerle buluşacak.

Eğitimler Nisan ayının üçüncü ve dördüncü haftasında "Öğretmenler, Öğretmen Adayları ve  Eğitimciler için Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi", "Gençler için Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi" ve "Hafıza Yürüyüşü ve Eğitimi" başlıklarında gerçekleştirilecek. 

20 Nisan 2019’da 10.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan Öğretmenler, Öğretmen Adayları ve  Eğitimciler için Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi'nde katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları eğitimi konularında, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş materyaller ve eğitim metotları tanıtılacak ve tarihi olaylar ve insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve ön yargıların oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacak ve eğitim sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecek.  Eğitim tarih, holokost, insan hakları, demokrasi, ayrımcılık, kültürler arası diyalog alanlarında eğitim veren herkese açık olarak düzenlenecek. 
 
Başvuru ve ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız. 

 

Günümüz toplumlarında ayrımcılık ve ön yargıların oluşumu ve bunun sonuçları ele alacak olan "Gençler için Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi" ise  21 Nisan 2019 Pazar günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında  düzenlenecek. 

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Eğitim odaklı yaratıcı bir video atölyesi olan ve özellikle genç katılımcıların yaşam alanları ve bu alanların hafızası üzerine eleştirel bir bakış açısı kazanmalarını amaçlayan Hafıza Yürüyüşü ve Eğitimi ise 26-28 Nisan 2019 tarihleri arasında cuma, cumartesi ve pazar günleri olmak üzere üç gün düzenlenecek.  Hafıza Yürüyüşü eğitiminde katılımcıların sadece konuya ilişkin araştırma becerilerini geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda video klip çekme ve sokakta insanlarla toplumsal meseleler üzerine söyleşi yapma yeteneklerini de kazanması da hedefleniyor. 

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız. 

Bilgi ve başvuru için Özden Dönmez'le  ozdendonmez@gmail.com adresinden ya da  0536-335 1019 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.