TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

SPoD LGBTI Çalışmaları Kaynakçası

Güncelleme Tarihi 02.09.2013

Sosyal Politikalar, Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Çalışmaları Derneği’nin çalışma gruplarından birini SPOD Akademi oluşturuyor. 

SPOD Akademi Türkiye’de lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks bireylerin yaşam koşulları, maruz kaldıkları ayrımcılık biçimleri, bu ayrımcılık pratiklerinin ortadan kaldırılmasına yönelik ne tür çalışmalar gerçekleştirilebileceğine yönelik analitik bilgi üretmeyi, bu alanda bilgi üretimini desteklemeyi ve üretilen bilgilerin LGBTI’lerin Türkiye’de eşit yurttaşlar olarak yaşayabilmelerine yönelik kullanmını desteklemeyi hedefliyor.

Aşağıda SPOD Akademi’nin SPOD LGBTI Çalışmaları Kaynakçası’nı bulabilirsiniz. SPOD LGBTI Çalışmaları Kaynakçası çalışması dahilinde, SPOD Akademi aktivistleri (Serhat Kaçan ve Volkan Yılmaz) Türkiye’de LGBTI bireyleri konu edinen ya da Türkçe yayınlanmış LGBTI Çalışmaları kapsamında değerlendirilebilecek yayınları topladılar ve şimdi bu kaynakçayı araştırmacıların kullanımına açıyorlar.

SPOD LGBTI Çalışmaları Kaynakçası altı ayrı bölümden oluşuyor. Bu bölümler şöyle: İngilizce makaleler, İngilizce kitap ve tezler, İngilizce kitaplarda yayınlanan makaleler, Türkçe makaleler, Türkçe kitap ve tezler ve Türkçe kitaplarda yayınlanan makaleler.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.