TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

SPoD'dan Ruh Sağlığı Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 29.12.2014

Sosyal Politikalar Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Çalışmaları Derneği (SPoD),  İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı İşbirliği ile ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara ve öğrencilere yönelik “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ile İlgili Başvuruların Ele Alınması”  başlıklı programın ikincisini düzenlemektedir.

Çalışma 3 ay içinde birer hafta sonu olmak üzere 3 hafta sonunu kapsayacak, toplam 40 saat şeklinde gerçekleşmektedir.   
 
Çalıştay serisisinin Cinsel Yönelimle ilgili olan 25-26 Ekim tarihli birinci ve 6-7 Aralık tarihli ikinci bölümleri bitirmiş bulunmaktayız.
 
Çalışmanın son çalıştayı olan “Cinsiyet Kimliği  ilgili temel kavramlar ve başvurularin degerlendirilmesi” 10-11 Ocak’ta gerçekleşecektir.Program ektedir.
 
Çalışma İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsünde  (E1-201) 25-30 kişi arasında katılımcı ile gerçekleşecek, programın tümüne katılmış olan kişilere program sonunda katılım belgesi verilecektir.
 
Çalıştaylara kimler katılabilecek? 
 
Psikiyatri uzmanları, psikiyatri asistanları, psikologlar, klinik psikoloji öğrencileri, çocuk psikiyatristleri, pedagoglar, PDR uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, psikiyatri hemşireleri katılım için başvurabilirler.
 
Katılım Şartları
 
Bu program kapsaminda toplam 3 çalıştay duzenlenecektir. Programin tamamina katılım ücreti (40 saat için) toplam 750 TL, öğrenciler için 300 TL, Bilgi Üniversitesi mezun ve öğrencileri için bu ücretlerin yarısıdır. Ödemelerle ilgili ayrıntılı bilgi katılımcı listesi açıklandıktan sonra katılımcılarla paylaşılacaktır. Çalıştaylardan elde edilen gelir, SPoD Ruhsal Danışmanlık Ağı çalışmalarının devamlılığı için kullanılacaktır. Katılım Belgesi için her 3 hafta sonuna katılım şarttır. 
 
Başvuru için:  psikoterapi@spod.org.tr adresine CV ve kısa bir niyet mektubu yollamanız yeterlidir.
 
Son başvuru tarihi  6 Ocak Salı  günüdür. Katılımcı listesi takip eden 1-2 gün içinde açıklanacaktır.
 
Başvuru ve sorularınız için Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’ne psikoterapi@spod.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz
 
ÇALIŞTAY PROGRAMI PDF OLARAK GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.