TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STAD İnsan Hakları Savunuculuğu Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 15.05.2016

Sınır Tanımayan Avukatlar Derneği (STAD), Sivil Düşün AB Programı Desteği ile Türkiye’de insan hakları alanında etkinlik gösteren savunucu örgütlerin temsilcileri ve diğer katılımcı savunucu bireylerin insan hakları savunuculuğu alanında iyi pratiklerini somut vaka-örnekleriyle aktaracakları ve doğrudan doğruya örselenebilir kesimlere mensup katılımcıların “hak savunucularından” beklentilerini ortaya koyacakları bir “İnsan Hakları Savunucuları Çalıştay’ı” düzenliyor.

21-22 Mayıs tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleşecek çalıştay savunucuların kendi alanlarında yaşadıkları güçlükleri de ortaya koyabilecekleri bir tartışma ortamı yaratmayı hedefliyor.

stad logoTürkiye’de insan hakları alanında etkinlik gösteren savunucu örgütlerin temsilcileri ve diğer katılımcı savunucu-bireylerin insan hakları savunuculuğu alanında iyi pratiklerini somut vaka-örnekleriyle aktaracakları ve doğrudan doğruya örselenebilir kesimlere mensup katılımcıların “hak savunucularından” beklentilerini ortaya koyacakları; savunucuların eğitimi, etkinlik sahaları, örgütsel yapı ve pratikleri ile savunucularla kamu otoriteleri arasında yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılacağı ve hak savunmada yenilikçi yaklaşımların ortaya konacağı iki gün sürecek Çalıştay ve “Savunucunun El Kitabı Atölyesi”nin çıktısı, katılımcıların da katkılarıyla hazırlanacak “İnsan Hakları Savunucusunun El Kitabı” olacaktır. Bu çerçevede, tema ve profil çeşitliliği olan bir katılım zemininde, savunucuların kendi alanlarında yaşadıkları güçlükleri de ortaya koyabilecekleri bir tartışma ortamı yaratılacak. El Kitabı, STAD editörlüğünde hazırlanacak, katkıda bulunan örgütlerin ve bireylerin isimlerini de içerecektir.

Çalıştay hakkında detaylı bilgiye ve programa web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.