TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STÖ Yönetimi Eğitimi İçin Van'daydık

Güncelleme Tarihi 16.01.2020
Örgütsel kapasite güçlendirme eğitimlerimiz kapsamında geçtiğimiz hafta 11-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Van'da "STÖ’ Yönetimi" eğitiminde 14 örgütle biraraya geldik. Avrupa Birliği'nin finansal desteğiyle yürüttüğümüz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında düzenlediğimiz eğitimde iyi yönetişim yöntemleri, kaynak geliştirme modelleri, paydaş, hedef kitle, örgüt içi demokrasi, iletişim, şeffaflık, izleme mekanizmaları, iletişim stratejisi gibi başlıklarda konuştuk. 
 
STÖ'lerin yönetim ve kaynak geliştirme kapasitelerinin gelişimine katkıda bulunmak, örgütsel gelişimleri için gerekli temel analiz araçlarını tanıtmak hedefiyle düzenlediğimiz üç günlük eğitimde STÖ'lerin yasal yükümlülükleri konusunda da bilgilendirmede bulunduk. 
 
Eğitime Van ve çevre illerinde faaliyet gösteren 13 sivil toplum örgütü katıldı. Eğitime katılan örgütler şöyle; 
 
Akademi Film&Fotoğraf Derneği, Bir Nefes Sıhhat Derneği, Birlikte Gençlik ve Kadın Derneği, Erzincan Yaşlıları Koruma Derneği, Genç Çözüm Derneği, Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Destekleme Derneği, Munzur Akademi Kültür Sanat ve Turizm Derneği, S.S. Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (YAKAKOOP), Serhat Göç Araştırmaları Derneği, Siirt Üniversitesi Çocuk Hakları Topluluğu, Silopi Engellileri Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği, Şırnak Talasemi Derneği ve Toplumsal Araştırma ve Çalışma Derneği.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.