TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

TBMM’ye Bireysel Başvuru Yollarının Tanıtılması ve Desteklenmesi Projesi – İzmir Programı

Güncelleme Tarihi 23.02.2016

Duyuru İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Denizli ve Manisa STK’LARI için geçerlidir

Yasader 26-27 Mart 2016 Cumartesi ve Pazar tarihlerinde, MATRA Programı kapsamında yürütülen “TBMM’ye Bireysel Başvuru Yollarının Tanıtılması ve Desteklenmesi Projesi” çerçevesinde İzmir’de bir program düzenliyor.

Programda, İzmir ve çevre iller olarak belirlenen Balıkesir, Çanakkale, Denizli ve Manisa illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından 70 temsilciye, TBMM’ye ve Kamu Denetçiliği Kurumuna bireysel başvuru yollarına ilişkin süreçler ile bu süreçlere sivil toplum kuruluşlarının katılımı konusunda teorik ve pratik bilgiler içeren sunumlar yapılacak ve ayrıca atölye çalışması düzenlenecek.

imler Katılabilir?

Programa, İzmir ve çevre iller olarak belirlenen Balıkesir, Çanakkale, Denizli ve Manisa illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından 70 temsilcinin katılımı hedeflenmektedir. İzmir dışından katılım 20 STK temsilcisi ile sınırlıdır. Programın bitiminde katılımcılara sertifika verilecektir.

Şehir dışından gelecek katılımcıların belirlenen otelde konaklama ve yemek (otelde kahvaltı, üniversitede öğle yemeği) giderleri tarafımızca karşılanacaktır. Ekstra harcamalar kişilere aittir. Şehir dışından gelecek katılımcıların İzmir’e otobüsle veya trenle ulaşım giderleri, orijinal biletlerin tarafımıza ibraz edilmesiyle ödenecek; özel araç ve taksiyle ulaşım giderleri ise karşılanmayacaktır. Şehir dışından gelecek katılımcıların otel ile programın gerçekleşeceği yer arasındaki ulaşımı tarafımızca tahsis edilen servisle sağlanacaktır.

Şehir içinden gelen katılımcılara programın yapılacağı yerde öğle yemeği verilecektir.

Eğitim Yeri ve Süresi:

Program Yaşar Üniversitesinde; Üniversite Caddesi, No:37-39, Ağaçlı Yol, Bornova, İzmir adresinde gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların iki günlük programa tam katılımları zorunludur. Programa katılım ve programda kullanılacak kaynaklar ücretsizdir.

Başvuru:

Söz konusu programda yer almak istemeniz durumunda, programa kuruluşunuzu temsilen katılacak bir kişinin bilgilerini içerecek şekilde ekte yer alan formun doldurularak, en geç 18 Mart 2016 Cuma gününe kadar selaygokalpgunes@tbmm.gov.tr adresine gönderilmesini rica eder; katılımınızdan büyük memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.

Programa sınırlı sayıda katılımcı dahil edilebileceğinden, başvuruların en kısa zamanda yapılması önem arz etmektedir. Başvurunuzun sonucu tarafınıza bildirilecektir.

Başvuru formuna ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.