TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

The Jan Michalski Vakfı Finansal Destek Programı

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Jan Michalski Vakfı, terimin geniş anlamıyla edebiyatla ilgili yüksek kaliteli projelere destek sağlıyor. Bunlar edebi tanıtım, yayın ve araştırmaya katkıda bulunan projeleri kapsıyor.

2004 yılında kurulan Jan Michalski Yazma ve Edebiyat Vakfı, İsviçre'de faaliyet gösteriyor. Edebi yaratımı ve çeşitli girişimler ve aktivitelerle okuma uygulamasını teşvik etmeyi hedefleyen Vakıf, yazı ve edebiyatla bağlantısı olan sergiler ve kültürel etkinlikler düzenlenmesi, halka çok geniş bir dilli kütüphane sunulması, dünya edebiyatında yıllık bir ödül verilmesi gibi başlıkları da destekliyor. 

Vakıf, destek başvurularını altı ay içinde Vera Michalski-Hoffmann başkanlığındaki bir komite tarafından değerlendiriyor.  Destek almayı belirleyen kriterler, projenin niteliği ve özgünlüğüne, edebi çıkarına ve finansman ihtiyacının kanıtına dayanıyor.

Vakfın destek programı yıl boyunca açık oluyor. 

Detaylı bilgi için lütfen bakınız.  

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.